Sultonų rūmai Topkapi – Bosforo turas laivu sekmadieniais, lietuviškai Ekskursijos

Stambulas
(0) / (0 Komentarai)

Detalė

Topkapi rūmai – Bosforo turas laivu sekmadieniais

Šią ekskursiją pradėsime nuo garsiųjų Topkapi rūmų, esančių senamiesčio (Sultanahmet) širdyje. Topkapi – daugiau nei keturis šimtus metų buvusi sultonų rezidencija, dabar yra vienas didžiausių pasaulyje muziejų. Aukštomis sienomis apsuptų rūmų ir parko ansamblio bendras plotas yra daugiau nei 700 tūkst.m² (keturi vidiniai kiemai su sodo ansambliais ir muziejais). Šiuo metu eksponuojama nesuskaičiuojama galybė sultonams priklausiusių lobių. Čia gausu ekspozicinių kompleksų: laikrodžių muziejus, sosto salė, ginklų ir papuošalų ekspozicija, islamo relikvijų ekspozicija, biblioteka, haremas, didžiausia pasaulyje indų ir virtuvės reikmenų kolekcija ir kt. Be kvalifikuoto gido pagalbos šiame didžiuliame muziejų komplekse sunku susiorientuoti. Topkapi rūmuose praleisime apie tris valandas. Vaikščiodami po rūmų teritoriją išgirsime daug istorinių pasakojimų ir legendų apie sultonų gyvenimą. Besidomintys turkiškais serialais, tokiais kaip „Didingasis amžius“, atpažins matytus vaizdus. Taip pat, be istorinio palikimo, čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Marmuro jūrą, Bosforą ir Aukso rago įlanką, kuriais kažkada mėgavosi ir sultonai. Susipažinę su sultonų gyvenimo detalėmis, įspūdingais rūmais, vyksime prie Galatos tilto per Aukso rago įlanką, kur grožėsimės vienu iš Stambulo simbolių – Galatos bokštu – ir susipažinsime su jo istorija. Po pietų restorane pradėsime kelionę laivu.

Plaukdami Bosforo sąsiauriu pamatysite daug įdomių pastatų: Ortakoy mečetė, du tiltai per sąsiaurį, Dolmabahče rūmai, brangiausias Stambulo viešbutis, Rumeli tvirtovė, Karo akademija, Jildyzo rūmai, jaukūs pakrantės gyvenamieji kompleksai, kuriuose gyvena turtingi stambuliečiai ir kt. Laive ne tik išgirsite gido pasakojimus apie objektus, bet galėsite pailsėti, pasimėgauti turkiška kava ir arbata, grožėtis vaizdais nuo kelto denio, kurį lydi pulkai žuvėdrų. Pilni įspūdžių plauksime į Sultanahmet rajoną. Po ekskursijos Bosforo sąsiauryje norintiems siūlome paragauti garsiojo Balyk ekmek patiekalo prie pat Aukso rago įlankos kranto. Tai viena iš kulinarinio Stambulo vizitinių kortelių - šviežiai kepta žuvis su daržovėmis duonoje. Čia ir užbaigsime ekskursiją.

Į kainą įskaičiuota:

Topkapio muziejų bilietas ir Haremo muzieju bilietas (50 eurų);

Transporto išlaidos;

Pietūs restorane;

Kelionė laivu Bosforo sąsiauriu.

 

Į kainą neįskaičiuota:

- gėrimai pietų metu;

- asmeninės išlaidos.

 

Trumpas ekskursijos planas:

- 9:15 val. – susitikimas prie Hagijos Sofijos soboro;

- 9:30-13:00 - ekskursija po Topkapi rūmus;

- 13:30-14:30 - pietūs[

- 15:00-16:30 - kelionė laivu Bosforo sąsiauriu;

- 17:30-18:00 – ekskursijos pabaiga prie Hagijos Sofijos soboro.

 

Ekskursijos kaina 100€

0-5 m. vaikams nemokamai

Ekskursiją vedame lietuvių kalba, sekmadieniais kovo, balandžio, gegužės, rugsejo,  spalio ir lapkričio   mėnesiais. Balandžio mėnesį lankysimės Gulhane parke, kuriame tuo metu vyks tulpių festivalis.

Mes taip pat galime pasiūlyti apgyvendinimą viešbutyje Stambulo mieste ir pervežimo iš Stambulo oro uostų paslaugas.

Prenumeruoti naujienas

Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!